Tady prezentuju svoje názory, své koníčky, svou tvorbu a taky svůj smysl pro humor.

VĚDĚLI JSTE, ŽE...?

...několik zajímavostí, které jen tak někdo neví, nebo které jsou opravdu hodny zaznamenání.
- Obrazový opravník obecně oblíbených omylů se přinejmenším v jedné věci mýlí. Tvrdí totiž, že Sitting Bull (Sedící býk) nebyl Siouxským náčelníkem. Což není tak docela pravda, pravdou je, že nebyl mírovým náčelníkem - vůdcem kmene, faktem ale zůstává, že válečným náčelníkem kmene byl, a navíc se uplatnil i jako náčelník "tajného" bratrstva psů (Psí vojáci).

- Skejťáci nejsou vymožeností 20. století? Už v roce 1863 existovaly a používaly se kolečkové brusle se dvěma kolečky vpředu a dvěma vzadu (tento trend se nyní vrací). A v r. 1870 se používaly brusle s jedním velkým vypleteným kolečkem na vnější straně nohy, které se upínaly do poloviny lýtek. Šlo tenkrát ale spíše o zábavu "high society".

- Naše soudnictví (Ústavní soud) jedná proti Ústavě ČR? Uznal totiž v Evropě oblíbený úzus "regulačních" poplatků ve zdravotnictví (o peníze tu jde až v první řadě). Jenomže Listina základních lidských práv a svobod, která je součástí ústavního pořádku (= má stejnou právní sílu jako Ústava ČR, navíc je "Listina" mezinárodní smlouvou, takže - pokud se nemýlím- má dokonce právní sílu vyšší) praví mj.: "Občané mají na základě veřejného pojištění (tzn. mám už zaplaceno) právo na bezplatnou zdravotní péči a na zdravotní pomůcky za podmínek, které stanoví zákon." Zákon však stanovuje, že má občan platit, že? U nás tudíž neexistuje žádné zdravotnické zařízení, které vás smí legálně ošetřit zdarma.

- V estonském Talinu (Tallinn) se při sexu nesmíte věnovat hře v šachy? Musím říct, že by mě to nikdy ani nenapadlo, ale možná kdybych byl v Talinu a věděl, že se to nesmí...

- V Libanonu smí muž souložit se samicemi zvířat, nesmí to být samec, to by mu hrozila i smrt. Tak tohle by mě asi nezlákalo, stajně jako...

- V Austrálii si domorodci nastřihují konce penisů, aby se podobaly klokaním.

- Slovo "hajzl" není ani tak slovem sprostým, jako spíše slovem přejatým (stejně jako např.: mantl, helfnout, apod.). V němčině toto slovo - heuzel - znamená "domeček".

- Slovo "grázl", nebylo vždy nadávkou, bylo to příjmení jednoho zločince, působícího za "šťastné" doby Rakouska-Uherska. Jiří Grassel byl tedy C&K outlaw.

- A také další slova jsou nespravedlivě v opovržení či nepochopena: kokot = kohout; caban = kabanos; brumbál = čmelák; marvan = mramor; ret = obrana...

- Se mýdlo vařilo z loje a pryskyřice za pomoci hydroxidu sodného (který způsobuje zmýdelnatění). A že až do začátku dvacátého století šlo o běžnou činnost hospodyněk?

- Opuštěná a krásná česká jména: Odolen, Křišťan, více zde: http://www.slovane.cz/view.php?cisloclanku=2008080006

14.04.2009 14:49:20
green.monster
měsíc 2a.jpg
Ty tady mám povinně, stejně jako ona moje.
logo.gif
Sem chodím - a rád!
17687863.IMG_0017a.jpg
Naši [taky trochu prdlí] kamarádi...
logo.gif
Stránky, které se zabývají převážně tematikou Jihu, což mi plně vyhovuje, pokud tobě taky, čum-sem...
male_vlajky.png
Česká společnost Americké občanské války
COUDY.JPG
Můj kamarád, co taky píše a zpívá písničky, ale je v tomto směru poněkud úspěšnější...
Stránky jednoho mého karamáda
Stránky jednoho mého karamáda
Stránky jednoho mého karamáda.
Pokud se vám u mě líbilo - fajn, přijďte zas; pokud ne - OK - nechoďte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one