Tady prezentuju svoje názory, své koníčky, svou tvorbu a taky svůj smysl pro humor.

CHOVÁNÍ VOJÁKŮ AMERICKÉ ARMÁDY

CHOVÁNÍ VOJÁKŮ AMERICKÉ ARMÁDY - obrázek

CHOVÁNÍ VOJÁKŮ AMERICKÉ ARMÁDY - obrázek

Toto byla má reakce na dotaz deníku Expres: "Jaký je váš názor na chování americké armády?" Dotaz byl položen na konci článku, popisujícího chování dvou amerických vojáků v Iráku, kteří zde znásilnili a zabili čtrnáctiletou holku, když předtím povraždili její rodinu a americké vojenské justice, která je za to chce popravit.

V expresu z pátku 20. 10. jste na konci článku "Vojákům hrozí trest smrti" (ze strany # 6) položili, podle mne sugestivní otázku (navádí k odpovědi určitého typu), která zněla: "Jaký máte názor na chování americké armády?"

Dovolte mi připomenout, že chování armády je vždycky jakousi "trestí" (především zahraniční) politiky jejího mateřského státu, zde tedy U.S.A. Jak panovačně, arogantně, přezíravě, velkopansky se chová Amerika ke zbytku světa; tak stejně se k němu chovají i její ozbrojené síly - pokud jste tedy měli na mysli chování armády jako celku.

Pokud jste mysleli chování samotných vojáků, bylo samozřejmě hrozné. Bylo kruté, arogantní i velkopanské - stejně jako postoj Ameriky k Iráku (který je pro ni jen bezednou studnicí na ropu). Ovšem, je dobré se na to podívat i z druhé strany - ze strany těch vojáků. Já vím, jsou předem vinni a odsouzeni většinou "demokratického" světa, přestože v našich Ústavách je obvykle zakotveno něco jiného... Nemyslím si, že vinni nejsou - pokud to tak vypadalo.

Teď bych rád předeslal, že Ameriku i její armádu tak trochu obdivuju, a že nejsem zarytý pacifista. Ale myslet si; že z někoho udělám profesionálního vraha, že mu vymyju mozek, a on pak bude ihned po (nebo uprostřed) boji dokonalým gentlemanem; je dosti naivní představa. Protože, a přiznejme si to - přes všechny kecy o čestné službě vlasti - voják je jen synonymum pro (byť státem placeného) zabijáka.

Pokud jste tím ale mysleli přístup americké vojenské justice ke svým vlastním vojákům, musím říct, že jej nechápu... Pokud budu členem nějaké organizace, a ta v případě problémů nebude apriori na mé straně; nemůže tato ode mě očekávat loajalitu. Je-li mi v takovém případě pod trestem smrti nařízena, nebudu asi štěstím bez sebe. Proto také dotyční vojáci napřed pobili všechny svědky, a teprve pak provedli zločin. Byli si tedy jednoznačně vědomi jak skutečnosti, že páchají zločin; tak postoje ozbrojených sil, který k nim okamžitě zaujmou...

Armáda - jako v podstatě zločinná organizace (čerpající svoji legalitu vlastně pouze z toho, že ostatní státy ji mají taky) - by své lidi měla před podobnými následky "krýt". Aspoň myslím... Jiří Kolda

13.11.2006 08:38:32
green.monster
měsíc 2a.jpg
Ty tady mám povinně, stejně jako ona moje.
logo.gif
Sem chodím - a rád!
17687863.IMG_0017a.jpg
Naši [taky trochu prdlí] kamarádi...
logo.gif
Stránky, které se zabývají převážně tematikou Jihu, což mi plně vyhovuje, pokud tobě taky, čum-sem...
male_vlajky.png
Česká společnost Americké občanské války
COUDY.JPG
Můj kamarád, co taky píše a zpívá písničky, ale je v tomto směru poněkud úspěšnější...
Stránky jednoho mého karamáda
Stránky jednoho mého karamáda
Stránky jednoho mého karamáda.
Pokud se vám u mě líbilo - fajn, přijďte zas; pokud ne - OK - nechoďte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one