Tady prezentuju svoje názory, své koníčky, svou tvorbu a taky svůj smysl pro humor.

HROMDOPOLITICE

Tady se budu "strefovat" do našich politiků a jejich rozhodnutí. Můžete se přidat...
Předkládám zde článek z blogu Alexe Koenigsmarka - o totálně zatajené revoluci, která proběhla před třemi lety na Islandu. Žádný další komentář to nepotřebuje.
Je zvláštní, jak ta naše vláda šetří jen tam, kde to nemá žádný výrazný efekt, ale je to hodně vidět - a bolí to chudé (v což počítám i tzv. střední třídu), zatímco opět přidává bohatým, ne?
Občan K. - obrázek

Občan K. - obrázek

Trochu mě to děsí, ale vypadá to dost věrohodně, zvláště pod dojmem z videa "Podvod, jménem Obama" (http://video.google.com/videoplay?docid=-2607083697435048689#) a plánovaných nových daní typu "Daň z produkce CO2". To je hodně ošklivá daň, protože se jí těžko vyhnete - dýchat musí každý... V plánu jsou však i další, mnohem "ošklivější" daně, většinou schované pod pláštík ekologie, z žárovek, vody, odvozu odpadu, létání, jízdy vlakem, autobusem či lodí, léků, výroby oceli, oblečení, dolů, asfaltu, atd. atd.
Dá se říci, že EU (i když to vlastně není ona) hodlá zajít mnohem dál než bývalé "CCCP!"
PREZIDENT

PREZIDENT

Prezidentský kandidát musí být rodilý Američan. Tento požadavek se běžně vykládá způsobem, že se může narodit kromě USA i na Guamu, v Portoriku či na Amerických Panenských ostrovech, nebo americkým občanům v zahraničí...

Tady se to teda nepovedlo...
DOST VTIPNÍ POSLANCI

DOST VTIPNÍ POSLANCI

Uveřejňuji zde nejlepší příspěvky z diskuze pod článkem s názvem: Poslanci mají bojovku, hledají ztracený originál státního znaku

(převzato ze serveru Novinky.cz)

Ještě stručný úvod: Cyril Svoboda měl zrovna vysvětlovat nějaký svůj majetek a moc se mu do toho nechtělo, tak provedl tento zastírací manévr, hodný velkého vojevůdce. Znak měli poslanci údajně hledat přesto, že bylo jasné, že se ztratil po zapůjčení na Hrad, když tam ještě hospodařil Václav I. s Dášou.

Chtěl jsem původně udělat "Top ten ", ale těch dvou by bylo škoda, takže "Top twelve"!

1.                Na skalce mezi čápem a vodníkem bude famózní.

2.                Počkal bych až se Džamila otočí a všem bych dal přes držku!

3.                Myslím, že to bude lepší bez znaku, aspoň se nebude ztrácet.

4.                Mirku neviditelná ruka trhu co?

5.                Vašku, ukaž tašku!

6.                Třeba ho sežral Dáši pes.

7.                ODNESLI HO PAROUBKOUVI UFONI

8.                Učí se dobře, to nemohu říct. Jen taková jedna nepěkná věc.

9.                Hrad tam ještě stojí? Taky bych měl zájem…

10.           Ježíšmarjá, oni mají málo,už kradou i státní znaky…

11.           ODS VEN! –odpověď- Znak dovnitř!

12.           ŠTáT - územnosprávny celok charakteristický : a) štátnym znakom, b) územím, c) obyvatelstvom, d) vnútornou a vonkajšou nezávislostou. Panečku jo, však vy už nieste ani štát.


A nakonec ještě TEXT ČLÁNKU:

 

Ve Sněmovně ve středu vypuklo velké pátrání po originálu českého státního znaku. Lidovecký ministr Cyril Svoboda totiž poslancům oznámil, že se znak ztratil. Místopředseda dolní komory Lubomír Zaorálek (ČSSD) proto vyzval poslance, aby se po znaku podívali ve svých kancelářích. Podle kancléře Petra Kynštetra ale není chyba na straně Sněmovny, znak prý zmizel na Hradě. Zástupci prezidentské kanceláře to však odmítají.

18. 6. 2008 13:14 - 18. 6. 2008 16:45 Aktualizováno - PRAHA

Poslanci oproti předchozím dnům v relativním poklidu projednávali zákony na mimořádné schůzi. Selanku ovšem náhle přerušil ministr Svoboda, který požádal zákonodárce, aby zapátrali po originálu státního znaku ČR, který se ztratil. Znak Sněmovně věnoval v roce 1992 jeho autor, heraldik Jiří Louda.

"Před prázdninami chci požádat vás všechny, abychom očistili tuto Sněmovnu, že pokud zmizel tady, tak že to nikdo z nás nemá na svědomí a že nikdo v kanceláři nebo někde jinde tento státní znak nemá. Jsme jediná země, která nemá originál svého státního znaku,“ upozornil Svoboda.

Na jeho slova zareagoval řídící schůze, místopředseda Sněmovny Zaorálek. "Podívejte se v kancelářích, jestli tam náhodou nemáte originál znaku,“ apeloval na poslance.

Kancléř Sněmovny: Originál je někde na Hradě

Pátrání ve sněmovních prostorách, kancelářích, či různých zákoutích ale může být marné. Jak řekl Novinkám kancléř dolní komory Kynštetr, originál znaku se ztratil zcela jinde - na Pražském hradě.

"Jeden výtisk jsme půjčili Hradu a bohužel nám jej nevrátili. Takže jsme nechali udělat kopii a ta je nyní uložena v archivu,“ uvedl Kynštetr.

Chyba tak podle něj není na straně Sněmovny. "Ve Sněmovně máme záznam, že jsme to půjčili Hradu a bohužel nám to nevrátili. Ten pracovník už tam nepracuje a oni to neumí dohledat,“ doplnil kancléř. Kauza ztraceného originálu se neúspěšně řešila již v roce 2006. Znak byl na Hrad zapůjčen ještě v dobách prezidenta Václava Havla, v roce 1993.

Záhada se komplikuje

Záhadu, kde se ztracený originál českého znaku nachází, zřejmě ani nyní nebude jednoduché vyluštit. Na Hradě se jej totiž najít nepodařilo, navíc pracovník, který znak měl od Sněmovny převzít, v čestném prohlášení uvádí, že nic nevyzvedl.

„Celá záležitost, která je stará 15 let, se několikrát důkladně prověřovala. Nicméně se nepodařilo od minulé administrativy zajistit předávací protokol ani státní znak,“ řekl Novinkám mluvčí Hradu Radim Ochvat.

„Člověk, o kterém se v souvislosti s převzetím znaku hovoří a již není zaměstnancem prezidentské kanceláře od roku 1993, nám poskytl čestné prohlášení, ve kterém udává, že nikdy žádný originál státního znaku nevyzvedl a nebyl o to nikým z kanceláře ani požádán,“ dodal Ochvat.

HROMDOPOLICIE - obrázek

HROMDOPOLICIE - obrázek

(finanční)
ČUNKU, ČUNKU, ZASTRČ RŮŽKY! - obrázek

ČUNKU, ČUNKU, ZASTRČ RŮŽKY! - obrázek

Půl melounu? Nevím, neznám. Dělám do včel...
...zde se případný neinformovaný poslanec, zastupitel, ministr, podnikatel  a předseda správní rady v jednom může dozvědět, jak moc nás štve!
Nevíte, co to je?

Nevíte, co to je?

No přece Jyrka! To jsem nevyrobil, jen vyfotil.
1
měsíc 2a.jpg
Ty tady mám povinně, stejně jako ona moje.
logo.gif
Sem chodím - a rád!
17687863.IMG_0017a.jpg
Naši [taky trochu prdlí] kamarádi...
logo.gif
Stránky, které se zabývají převážně tematikou Jihu, což mi plně vyhovuje, pokud tobě taky, čum-sem...
male_vlajky.png
Česká společnost Americké občanské války
COUDY.JPG
Můj kamarád, co taky píše a zpívá písničky, ale je v tomto směru poněkud úspěšnější...
Stránky jednoho mého karamáda
Stránky jednoho mého karamáda
Stránky jednoho mého karamáda.
Pokud se vám u mě líbilo - fajn, přijďte zas; pokud ne - OK - nechoďte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one