Tady prezentuju svoje názory, své koníčky, svou tvorbu a taky svůj smysl pro humor.
BUFALLO BILL - obrázek

BUFALLO BILL - obrázek

...jedna z nejznámějších (a nejpitomějších) postav "Divokého západu". Proslavil se zejména svou "Wild West Show", ve které předváděl, nikoli jak to na Divokém západě skutečně chodilo, ale své (a ostatních "Američanů") představy o tom...
William F. Cody se narodil v roce 1864 v Le Claire Iowa a když mu bylo devět let, stává se poslem "Bull Train" a tak začal pracovat pro firmu Russell, Majors & Waddell. Později se stává jezdcem "Pony Expressu", kde pracuje pro stejnou firmu. Kočíroval dostavník a pak se nechává najmout pro "Kansaskou Pacifickou Železnici". Někdy v této době se z něj stal velký lovec bizonů a tím si vysloužil jméno "Buffalo Bill". V pozdějši době byl vojenským zvědem U.S. kavalérie a tady získává medajli kongresu za "Čest". Čas běží a William F.Cody zakládá se svým přítelem a slavným pistolníkem Wild Billem Hickokem, potulné divadlo, ve kterém předvádějí boje proti indiánům, (proslavila se hlavně bitva u Little Big Hornu) přepadení dostavníků a další střeštěné kousky. Své šou přadváděli na "New Yorském pódiu" a diváci šíleli ze střeleckého umění Bill Hickoka. S Buffalo Billem jezdil nějaký čas i slavný indiánský náčelník Sitting Bull (Sedící Býk.) Buffalo Bill, jako člen Nebraského zákonodárného sboru, který se zasloužil o nejeden dobrý skutek, se díky tomuto stává také jedním z nejvíce respektovaných "Westerners" mužů divokého západu v celé Americké historii.

V roce 1882 se smetánka města "Severní Platte" v Nebrasce, kde žil Cody na svém "Skautském oddechovém ranči", rozhodla oslavit 4.červenec a požádala plukovníka Codyho zda by pro ně mohl připravit nějaké velkolepé divadelní šou. Cody tehdy prokázal městu velkou laskavost a připravil něco, co bylo považováno za "Number One". Toto velkolepé "americké rodeo" bylo nazváno "The Old Glory Blowout" (Zhasnutí Staré Slávy). Toto šou bylo tak úspěšné, že Codymu vnuklo myšlenku, která dala život jeho šou z divokého západu. "Buffalo Billův Divoký Západ" byl prezentován následující rok v Nebraském Columbus a pak pokračoval úspěšnou šňůrou po světě a to po dobu několika let, až do začátku 1.světové války. Byla to nejúspěšnější šou všech dob. Plukovník Cody zemřel v časném začátku roku 1917 a jeho poslední slova zněla "Let my show go on". (Nechte aby má šou pokračovala.)

beze změny převzato z: http://www.temnenebe.ahoj.sk

12.12.2013 16:12:38
green.monster
měsíc 2a.jpg
Ty tady mám povinně, stejně jako ona moje.
logo.gif
Sem chodím - a rád!
17687863.IMG_0017a.jpg
Naši [taky trochu prdlí] kamarádi...
logo.gif
Stránky, které se zabývají převážně tematikou Jihu, což mi plně vyhovuje, pokud tobě taky, čum-sem...
male_vlajky.png
Česká společnost Americké občanské války
COUDY.JPG
Můj kamarád, co taky píše a zpívá písničky, ale je v tomto směru poněkud úspěšnější...
Stránky jednoho mého karamáda
Stránky jednoho mého karamáda
Stránky jednoho mého karamáda.
Pokud se vám u mě líbilo - fajn, přijďte zas; pokud ne - OK - nechoďte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one